Následná péče

Samozřejmou součástí seminářů je tzv. následná péče – ať již ve formě telefonické, písemné, skype či individuální konzultace i v průběhu ale zejména i v delším časovém horizontu po konstelacích.

Rodinné konstelace jsou metoda zároveň velmi citlivá, ale také nelítostná – je jejich výslovným úkolem stavět nás před skutečnosti, které jsme dlouho popírali, nechtěli či prostě nemohli vidět.

Léčebný efekt konstelací bývá často uváděn tím, že nás zbavuje únavné „nutnosti“ popírání, která blokuje naši energii a může vést např. až k onemocnění. A to prostě tím, že ukáže skutečnost takovou, jaká je, a tváří v tvář této skutečnost ztrácí naše dětinské obrany smysl.

To může být ale velmi otřásající zkušenost. Sám mám zkušenost, kdy „pouhé“ hraní role pro mě znamenalo noc v téměř čtyřicetistupňové horečce, v níž mi teprve došlo – ano, to je i můj příběh. A do rána byla horečka pryč.

Je možné počítat s jakousi vnitřní inteligencí konstelací (a především naší duše), že nám dovolí jít jen tak daleko, jak zvládneme, ale to nevylučuje, že k tomuto zvládání můžeme potřebovat něčí pomoc. Proto je samozřejmou součástí mé práce s konstelacemi i nepřetržitá možnost konzultace stavů a situací, které mohou souviset s absolvovaným seminářem a se kterými si nevíte rady.

Tato nabídka platí i mezi dalšími lektory rodinných konstelací (není ale jejím cílem hodnocení práce jiných).

Pokud máte tuto potřebu neváhejte využít kterýkoli z uvedených kontaktů >>> nebo pokud se chcete obrátit na jiného lektora využijte stránky České asociace systemických konstelací ČASK >>>.