Jak si vybrat svého terapeuta?

Vlna new age je u nás už za svým nadšeneckým vrcholem, a snad jsme tedy dnes přece jen už opatrnější, při výběru toho, komu dáváme svou důvěru v tak citlivých oblastech své duše. Nechci sepisovat žádný další návod. Naopak moje výše zmíněná osobní zkušenost mi říká, že nejlépe je zapomenout na všechny návody. Zapomenout také na všechna osvědčení, certifikáty, všechny tituly, vydané články, absolvované výcviky, prostě na všechny metály. Toto vše nemá žádnou váhu proti vnitřnímu pocitu. Ten pocit může přijít už při pohledu na webové stránky, při čtení textů. Ale jedině nejspolehlivější je při osobním setkání. Hned, po chvíli, třeba po první konstelaci.

Od narození jsme systematicky odnaučování důvěřovat svému vnitřnímu hlasu, svým pocitům, řeči svého vlastního těla. Učíme se mluvit a s tím také věřit víc slovům, než tónům hlasu, než řeči tváře a těla. Přesto tuto schopnost máme a ona je tím jediným vodítkem, které může říct – ne, necítím se bezpečně, uvolněně, nedůvěřuji, nebo – ano, s tímto člověkem chcí jít tento kus cesty.
U rodinných konstelací (stejně jako myslím u každé terapie) je tento osobní přístup nenahraditelný. Bez takovéhoto vnitřního souhlasu není možné aby se něco doopravdy stalo.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *